[NERW PW] Akademia Menadżera I Edycja- studia podyplomowe

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej Politechniki Warszawskiej.

Studia są przygotowane przez Uniwersytet Warszawski .

Program studiów dostosowany został do potrzeb kadry zarządzającej Uczelni. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców akademickich oraz ekspertów w wybranych dziedzinach.

ADRESACI PROGRAMU

Studia podyplomowe są skierowane do kadry kierowniczej Administracji Centralnej PW zajmującej stanowiska związane z zarządzaniem zespołami.

Program studiów został indywidualnie dostosowany do grupy docelowej, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych wyzwań w zarządzaniu Politechniką Warszawską (m.in. przywództwo w organizacji, zarządzanie kryzysowe, projekty UE). Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich oraz ekspertów w wybranych dziedzinach.

Studia obejmą w szczególności następujące obszary: podstawy prawa, administracja publiczna, postępowanie administracyjne, zarządzanie w administracji publicznej, budowanie, zarządzanie i motywowanie zespołu, umowy cywilne w administracji, prawo pracy, przywództwo w organizacji, zarządzanie finansami w administracji publicznej, zarządzanie projektami, podejmowanie decyzji indywidualnych i grupowych, zarządzanie kryzysowe, prawo zamówień publicznych, pomoc publiczna, projekty UE, etyka w administracji, współczesne koncepcje zarządzania uczelnią, organizacja administracji uczelni, nowoczesne formy i metody organizacji pracy administracji szkoły wyższej.

Czego się nauczysz?

• nowoczesnych trendów rozwoju wyższych uczelni technicznych
  • doskonalenia umiejętności podejmowania decyzji indywidualnych i grupowych
  • rozwiązywania problemów w skutecznym zarządzaniu zespołem, w tym w sytuacjach konfliktowych i kryzysowych
  • doskonalenia zarządzania procesami w organizowaniu funkcjonowania uczelni
  • efektywnego zarządzania zmianą w organizacji
  • umiejętnego delegowania i egzekwowania zadań
  • podniesienia efektywności komunikacji interpersonalnej

Podczas realizacji studiów podyplomowych istotnym elementem jest aktywne uczestnictwo słuchaczy w zajęciach.

Zastosowane zostaną nowoczesne, interaktywne metod dydaktyczne, między innymi takie jak:

• studium przypadku
  • ćwiczenia praktyczne, gry symulacyjne, inscenizacje
  • gry terenowe (zajęcia zespołowe)
  • panele dyskusyjne w oparciu o rzeczywiste problemy uczestników
  • badania, testy, predyspozycji menedżerskich

WYKŁADOWCY PROGRAMU

Zajęcia będą prowadzili wysokiej klasy specjaliści posiadający aktualną  wiedzę i doświadczenie w zakresie danego przedmiotu studiów.

DYPLOM

Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują  świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Warunki ukończenia Studiów:

1. Uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów przewidzianych planem studiów
  2. Uzyskanie pozytywnej oceny z pracy pisemnej
  3. Udział w min. 80% zajęć.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Rozpoczęcie zajęć: 22 lutego 2019 r.

Liczba i częstotliwość zjazdów: 12 zjazdów -  harmonogram zjazdów

Dni zjazdów: piątek, sobota

Godziny zajęć: 900-1600

Liczba godzin zajęć: 180 godzin

Lokalizacja: zajęcia odbywać się będą w pomieszczeniach dydaktycznych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Szturmowa 1/3

W dniu 31.01.2020 pierwsza część zajęć odbędzie się na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

ZASADY REKRUTACJI ORAZ WARUNKI UCZESTNICTWA

Warunki uczestnictwa w programie:

1. wykształcenie wyższe
  2. umowa o pracę w PW
  3. uzyskanie zgody przełożonego
  4. podpisanie umowy z PW na podniesienie kwalifikacji zawodowych na okres 2 lat
  5. zapoznanie się i akceptacja regulaminu rekrutacji w projekcie „NERW PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca
  6. dostarczenie oświadczenia uczestnika projektu do Działu ds. Szkoleń

Rejestracji na studia należy dokonać poprzez niniejszy formularz zgłoszeniowy

W ramach projektu zaplanowane zostały 2 edycje studiów podyplomowych Akademia Menadżera. Druga edycja zostanie uruchomiona w 2020 r. Szczegóły zostaną przekazane do jednostek z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zapraszamy do kontaktu

Zespół Działu ds. Szkoleń